Adana’da İkinci Kentsel Dönüşüm

Toki Konutları 08 Kasım 2012 0
Adana’da İkinci Kentsel Dönüşüm

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk 2. etap kentsel dönüşümün Barbaros ve Bey mahallelerinde başlayacağını açıkladı.

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk 2. etap kentsel dönüşümün Barbaros ve Bey mahallelerinde başlayacağını açıkladı.


Kanal A’da yayınlanan ve Gazeteci Murat Berhun’un hazırlayıp sunduğu “Kentin Yüzü” programına konuk olan Öztürk, Seyhan’da Barış ve İsmetpaşa mahallelerinde temeli atılan kentsel dönüşüm projesinin ardından Barbaros ve Bey mahallelerinde de yapmayı planladıkları kentsel dönüşüm projesi için TOKİ ile protokol imzalandığını söyledi.

Güney Adana’daki kentsel dönüşüm projesine en kısa sürede başlanacağını belirten Öztürk, Barbardos ve Bey mahallelerinde kentsel dönüşüm projesinin örnek bir proje olacağını ifade etti.

Şu anda Barbaros Mahallesi ve Bey Mahallesi’nde 50 hektar alanda daha önce meclisin aldığı karar doğrultusunda yeni bir kentsel dönüşüm projesine başlayacaklarını söyleyen Öztürk, “Bürokrat arkadaşlarımız geçtiğimiz pazartesi günü Ankara’da TOKİ ile görüşmeye gittiler. Salı günü ise bu görüşmeler sonuçlandı. Şu an itibariyle Barbaros ve Bey Mahallesindeki kentsel dönüşüm için protokol imzalandı. Bu kadar kısa bir sürede imza atılması güvenin sonucudur. Bu alanda 500 bin metrekare alanda toplam 5 bin konut hedefliyoruz. Bu bölgede de ilk etap için 2 bin 500 konut yapılacak. Bunun çalışmasına başlıyoruz. TOKİ yetkilileri de hafta içi Adana’ya gelerek Barbaros ve Bey mahallelerindeki alanda incelemelerde bulunacaklar. Bundan sonra hızlı bir şekilde Adana’ya özgü projeleri geliştireceğiz. Sosyal donatıları, yeşil alanları, yaşam alanları ile parmakla gösterilecek bir kentsel dönüşüm yapacağız. Hedefimiz kısa süre içerisinde Barbaros ve Bey mahallelerindeki kentsel dönüşüm projesinde de temel atmak. Adana’nın Kuzeyiyle güneyiyle, batısıyla doğusuyla her tarafta örnek gösterilecek muhteşem bir kentsel dönüşümü burada başlatacağız. Kısa sürede de projesini ortaya çıkarıp kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.Barış ve İsmetpaşa mahallelerindeki kentsel dönüşüm projesinde konutların bir yıl içinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edileceğini belirten Öztürk, vatandaşların da can ve mal güvenliği için kaçak yapılara itibar etmemelerini istedi.

Bir önceki yazımız olan Gönen’de Otogar Ve TOKİ’nin Yeri Belli Oldu başlıklı haberimizde Belediye, Belli ve Dile hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konu hakkında yorumunuzu yapın! »