Bayburt’ta Toki’ye Müracaatlar Başladı

Toki Konutları 29 Mart 2012 0

Belediye hizmet binasındaki kayıt bürosuna çok sayıda vatandaş başvurdu. Dar gelirli vatandaşlar için maliyet tutarları üzerinden uygun ödeme koşulları ile taksitli olarak satışa sunulan konutlara başvurular 26 Nisana kadar devam edecekği bilgisi verildi..


Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, yaptığı açıklamada, TOKİ konutlarına kayıtların başlamasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, ”Başvuru formu ve gerekli belgeler ile müracaat eden vatandaşların Bayburt merkez ve merkeze bağlı köy, kasaba ve belde sınırları içerisinde en az 3 yıl ikamet etmiş olmaları gerekiyor dedi. 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan özürlü vatandaşlar için de toplam konut sayısının yüzde 10′una kadar kontenjan ayrılacağı bilğisini bizzat kendisi verdi”.

Polat, başvurularının yapılmasının ardından konut hak sahiplerini belirlemek üzere TOKİ tarafından belirlenecek yer ve saatte, asil ve yedek fayda sahipleri kurasının Noter huzurunda çekileceğini ifade ederek, kurada yüzde 50 oranında yedek liste belirleneceğini bilğiside verilerek sözlerine son verdi.

 


Facebook Adresimizi Beğenin 7/24 İlinizdeki Toki Habelerinden Haberdar olun Ücretsiz !

 

Bir önceki yazımız olan başlıklı haberimizde akp, Bursa ve Durmuş Gencer hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konu hakkında yorumunuzu yapın! »