Toplu Konut İdaresi, Sakarya Akyazı’da 304 Konut İnşa Edecek!

Toki Konutları 05 Ocak 2012 0
Toplu Konut İdaresi, Sakarya Akyazı’da 304 Konut İnşa Edecek!

Sakarya‘nın Akyazı Belediyesi, Toplu Konut İdaresi ile yaptığı işbirliği sonucu ilçeye 304 konut inşa edecek..

Akyazı Belediye Başkanı Yazar Yazıcı, düzenlediği basın toplantısında konut ihalesinin 2012 Şubat ayında yapılacağını ve toplam 16 ayda tamamlanacağını söyledi.

Ömercikler Mahallesi‘nde Akyazı ilçe merkezine yakın bir nokta olan ve TOKİ‘ye tahsis edilen 46 dönüm arazi üzerinde inşa edilecek konutların depreme dayanıklı olacağını ifade eden başkan Yazıcı şunları söyledi:

Isı yalıtımlı ve doğal gazlı olarak planlanan konutlar zemin +3 kat olacak. Her katta 4 daire, toplamda 304 daire olmak üzere, 19 bloktan oluşacak. Anahtar teslimi olan konutlar sosyal konut statüsünde olup, C1 tipi standart 120 metrekare olacaktır.

Konuta başvuruların 3 Şubat 2012 tarihine kadar süreceğini dile getiren Yazıcı, kuraya katılmak isteyenlerin Halk Bankası Akyazı Şubesi‘ne 10.000 TL peşinat yatırmaları gerektiğini ifade etti.

Noter huzurunda yapılan kura çekiminde hak sahibi olanların en az 6.500 TL daha ödeyerek sözleşme yapılacağını söyleyen Yazıcı, konutların tahmini bedelinin 110.000 TL olduğunu da sözlerine ekledi.

Hak sahiplerinin konutlarının bedelini 120 ayda ödeyebileceklerini belirten Yazıcı, gelen talepler doğrultusunda inşa edilen konut sayısının artabileceğini sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Toki, Şırnak İdil’e Lise Yapıyor! başlıklı haberimizde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, idil toki lisesi ve şırnak toki idil lisesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konu hakkında yorumunuzu yapın! »