Zağnos Üçüncü Etapta Sona Doğru

Toki Konutları 11 Kasım 2012 0

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Belediye ile TOKİ’nin ortaklaşa yürüttükleri Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Kahramanmaraş Caddesi ile tarihi Zağnos köprüsü alanını kapsayan üçüncü etabın rekreasyon düzenleme çalışmalarının bu yılın sonuna kadar tamamlanmasının beklendiğini kaydetti.


Başkan Gümrükçüoğlu, Kahramanmaraş Caddesi ile Sahil yolu arasını kapsayan dördüncü etapta kamulaştırma çalışmalarını sürdüğünü ifade ederek, 102 binanın kamulaştırılacağı Pazarkapı’da istimlak edilen 57 bina için hak sahiplerine 24 milyon 776 TL ödeme yapıldığını kaydetti.

Dördüncü etabın tamamlanması ile birlikte sahilden giren vatandaşların Çamoba’ya kadar yeşil ve ferah bir alanda yürüyüş yapabileceğine dikkat çeken Başkan Gümrükçüoğlu, “Zağnos Vadisi ile Tabakhane Vadileri bu kentin adeta nefes borularıdır. Bu iki vadinin dönüşümlerinin tamamlanması ile hava koridorları açılacak şehrimiz rahat bir nefes alacak” diye konuştu.

Zağnos Vadisi üçüncü etab rekreasyon düzenleme çalışmaları içerisinde 120 araçlık üç katlı otoparkın yapılacağını kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, “Otoparkın üst kısmının oturduğu zeminde butik otel olarak kullanılması planlanan üç tarihi Trabzon evi yapılacak. Bunun yanında çevrede bulunan tescilli binaların da onarımı yapılarak turizmin hizmetine sunulacak” ifadelerini kullandı.


Bir önceki yazımız olan başlıklı haberimizde Ata, Gaziantep ve Gaziantep Şehitkamil Evleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Related »

Bu konu hakkında yorumunuzu yapın! »